Leczenie i usuwanie blizn potrądzikowych

Leczenie blizn potrądzikowych nie jest łatwe, bo nie ma jednego, sprawdzonego i skutecznego sposobu, który da się zastosować u każdego pacjenta. Dlatego bardzo istotne jest doświadczenie prowadzącego leczenie. W Clinica Dermatologica zajmujemy się takimi terapiami na co dzień.

Dwa najważniejsze czynniki w leczeniu blizn potrądzikowych to doświadczenie lekarzy prowadzących terapię oraz dostęp do odpowiednich narzędzi, które są na wyposażeniu kliniki.

– Dlatego w Clinica Dermatologica zatrudniamy lekarzy specjalistów, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem klinicznym. Dzięki ich wiedzy oraz umiejętnościom w pełni wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt, który pomaga w leczeniu blizn potrądzikowych. Nie zawsze wystarczy bowiem samo zastosowanie lasera, często najskuteczniejsze jest łączenie kilku metod terapeutycznych – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog – wenerolog, właściciel Clinica Dermatologica w Gdańsku.

Metody skojarzone w leczeniu blizn potrądzikowych

Kluczowe jest bowiem takie dobranie metod skojarzonych, by efekt kosmetyczny był jak najszybszy. Pacjentom bowiem chodzi o jak najszybsze pozbycie się lub złagodzenie wyglądu blizn. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie zawsze – mimo zastosowania najlepszych metod – uda się zniwelować je całkowicie. Jeśli leczenie rozpoczęło się zbyt późno, albo blizny są zbyt rozległe, może nie udać się usunięcie ich w 100%. Jednak nawet w takich przypadkach poprawa wyglądu jest znaczna i pacjenci najczęściej są zadowoleni z efektów terapii.

Metody leczenia blizn potrądzikowych dobieramy indywidualnie wraz z pacjentem. To od niego bowiem najczęściej dowiemy się w jakich okolicznościach powstały blizny, jakie środki były już stosowane oraz przede wszystkim jak długo występują zmiany skórne. Ważne są bowiem wszystkie szczegóły, by dobrać najbardziej skuteczne metody leczenia.

– Zatrudniamy doskonałych lekarzy, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że nie są oni cudotwórcami. W niektórych przypadkach konieczne są całe serie zabiegów i zawsze wspólnie z pacjentem ustalamy ich terminy. Bywa bowiem tak, że terapia jest wielotygodniowa, ale warto zdecydować się na całą serię zabiegów, która minimalizuje ryzyko nawrotów blizn – podkreśla dr Igor Michajłowski.