Nowoczesna depilacja laserowa

Laser diodowy Vectus zrewolucjonizował rynek usług kosmetologicznych w zakresie usuwania zbędnego owłosienia. Zabiegi nim wykonywane są bowiem najbardziej skuteczne, najszybsze i całkowicie bezbolesne oraz bezpieczne. Nic dziwnego, że laser Vectus święci triumfy na całym świecie.

Zabiegi depilacji wykonuje się już praktycznie tylko za pomocą lasera diodowego Vectus, który skutecznie wyparł z rynku konkurencję. Nie było to jednak łatwe. Prowadzone przez naukowców z Harvard University prace nad nowym laserem trwały ok. 10 lat. Warto jednak było czekać na ich efekty, bo dzięki temu zyskaliśmy nowoczesne urządzenie, które usuwa zbędne owłosienie bezpiecznie, szybko, bezboleśnie i na stałe. Wystarczy kilka minut, by pozbyć się niechcianego owłosienia.

Zasada działania lasera Vectus

Najbardziej wyróżniającą cechą lasera diodowego Vectus jest system, pozwalający na badanie poziomu aktywnej melaniny. Sprawia to, że z łatwością można dopasować parametry zabiegu do predyspozycji pacjenta w danym dniu. Dzięki temu laser z łatwością przenika wprost do komórek barwnikowych włosa, który jest niszczony dzięki wysokiej temperaturze. Włos jest eliminowany na zawsze.

depilacja laseroa vectus

Depilacja laserowa wyróżnia się też gwarancją bezpieczeństwa. Czytnik Skintel, za pomocą którego wykonywane jest badanie poziomu melaniny, sprawia że bezpieczeństwo pacjenta jest zapewnione. Automatyczne dobranie parametrów sprawia, że laser nigdy nie będzie zbyt mocny i nie ma żadnych obaw, że dojdzie do poparzenia.

Sam zabieg wykonuje się poprzez przyłożenie do skóry odpowiedniej głowicy, która emituje światło lasera. Na większych powierzchniach – np. plecach – wykorzystuje się większą głowicę, co pozwala na skrócenie czasu zabiegu. Mniejsza głowica stosowana jest w okolicach bikini czy wąsika.

Ostatnim elementem wyróżniającym laser Vectus na tle konkurencji, jest system Advanced Contact Cooling. W używanych dotąd technologiach chłodzenie zaczynało się po emisji światła, a w tym przypadku jest ono stosowane na bieżąco – przed, w trakcie i po emisji światła lasera.

Zabieg laserem Vectus

Krótki czas trwania zabiegu nie oznacza, że wystarczy przyjść do gabinetu kosmetycznego i wyjść po kilku minutach. Wcześniej należy umówić się na wizytę kwalifikacyjną, a po zabiegu zawsze przeprowadzana jest kontrola.

– Każda kobieta chce być piękna, ale zależy nam przede wszystkim na zdrowiu pacjenta. Dlatego jeśli podczas kwalifikacji czy kontroli okaże się, że mogą występować jakiekolwiek przeciwwskazania, zawsze kierujemy na bezpłatne konsultacje ze specjalistą dermatologiem. Dopiero po wydaniu przez niego pozytywnej opinii możemy wrócić do rozmowy o laserowej depilacji Vectus. Zdrowie pacjenta jest dla nas bowiem najważniejsze – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku.

Sam zabieg jest natomiast niezwykle krótki i trwa zaledwie kilka minut, jeśli depilujemy pachy, bikini czy wąsik. Przygotowania do niego także nie są zajmujące. Wystarczy ogolić włosy i pamiętać, by nie używać żadnych kosmetyków. Należy też unikać opalania, bo jeśli nie zastosujemy się do tego wskazania, na zabieg będziemy musieli czekać jeszcze kolejny miesiąc.

Skutki laserowej depilacji Vectus

Zabiegi laserowej depilacji Vectus są popularne na całym świecie, bo szybko potwierdzona została skuteczność i trwałość efektów. Już po pierwszej sesji widać znaczące zmiany, a po serii zabiegów włosy całkowicie znikają. Efekty depilacji laserowej Vectus są w pełni satysfakcjonujące, bo sięgają 95% usuniętych włosów. Pozostała część to jasne i cienkie włosy, które nie były jeszcze w fazie wzrostu. Ich usunięcie nie nastręcza jednak żadnych problemów i wystarczy do tego jeden zabieg.